W jaki sposób zakładamy trawniki wykorzystując trawę w rolce?

 
Czy wiesz, że trawa w rolce jest znacznie wygodniejszą formą zakładania trawnika niż jego zasiewanie? Czy już korzystałeś/aś z tego rodzaju metody? Czy zamierzasz skorzystać z oferty producentów gotowych traw w rolce? Zobacz sam/a, co oferuje rynek i jak łatwo jest założyć własny trawnik.
 
Wystarczy kilkanaście minut, aby wcześniej pusta ziemia nabrała kształtu i otrzymała nowy wygląd. A to wszystko za pomocą dostępnych na rynku traw w rolce. Gotowych dywanów trawiastych, którymi obkładamy miejsca wokół domów, na działkach, w których chcemy, aby powstał przepiękny, wysokiej jakości trawnik. Trawa w rolce to wielka wygoda, z jakiej korzysta coraz więcej osób, szczególnie takich, którzy dopiero budują swój dom i zagospodarowują miejsce wokół niego, bądź rekonstruują już stary, mało nowoczesny ogród, na taki, który będzie zarówno użyteczny, jak również dostosowany do potrzeb.
 
Dlaczego trawa w rolce jest korzystniejszym rozwiązaniem?
Trawa w rolce jest korzystnym rozwiązaniem z wielu względów. Po pierwsze jest lepsza w warunkach, gdzie trawa może słabo wyrastać. Jeśli chcemy uniknąć sytuacji, kiedy zasiana trawa nie będzie wyrastała regularnie, kiedy będzie trzeba ją dosiewać. Trwa w rolce oczywiście wymaga wcześniejszego przygotowania podłoża, jak również późniejszej pielęgnacji, ale jest łatwiejsza w zaaklimatyzowaniu się do danego miejsca. Poza tym na solidną, gęsta trawę trzeba czekać dość długo, a w przypadku, kiedy zależy nam, aby trawnik był gotowy dość szybko, warto jest właśnie skorzystać z opcji trawy w rolkach.
 
Utrzymanie trawnika wykonanego z trawy w rolce
Tak samo, jak tradycyjnie powstały trawnik, tak również trawnik założony poprzez położenie na ziemi trawy w rolce wymaga odpowiedniego traktowania. Z pewnością mile widziane będzie regularne odżywianie i nawadnianie trawy. Według ważnych zasad postępowania z trawnikiem. Dzięki dostępnym nawozom do trawników, jak również podlewaniu każdego wieczora wężem ogrodowym lub nawadniania ziemi i systemów korzeniowych trawników poprzez spryskiwacze.